Відкрита лекція Поколодної М.М.
В межах дисципліни «Туристське краєзнавство» 27 березня 2015 року доцентом кафедри Туризму і готельного господарства, к.г.н., Поколодною М. М. було проведене відкрите лекційне заняття на тему «Розвиток туристської діяльності на Харківщині»

Дисципліна «Туристське краєзнавство» є частиною циклу вибіркових дисциплін професійної підготовки студентів спеціалізації «Менеджмент готельного, курортного і туристського сервісу», які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» і є логічним послідовним продовженням вивчення дисциплін географічного спрямування, які є вкрай важливою складовою знань фахівця за даною спеціальністю. Так, на першому курсі студенти вивчають «Рекреаційну географію», яка включає вивчення не тільки теоретичних положень територіальної організації відпочинку, але й детальну характеристику окремих районів світу; на другому курсі студенти переходять до вивчення «Туристських ресурсів України» і детально знайомляться з туристським потенціалом держави; на третьому курсі вивчається «Туристське краєзнавство», головним об’єктом якого виступає Харківська область.

Тема відкритої лекції – «Розвиток туристської діяльності на Харківщині». Згідно з планом лекції були висвітлені наступні питання:

1. Історична періодизація рекреаційного освоєння території краю (поняття рекреаційне освоєння; характеристика 7-ми історичних періодів; узагальнення тенденцій рекреаційного освоєння краю).
  2. Регіональні рекреаційні системи Харківщини (була подана характеристика кожної з восьми регіональних рекреаційних систем Харківської області та охарактеризовані їх основні туристські об’єкти).
  3. Розвиток туристської діяльності: основні показники галузі та перспективні напрями (характеристика туристських потоків; розвиток туристських підприємств та туристської інфраструктури; позитивні та негативні тенденції розвитку туристської діяльності в Харківській області; Концепція розвитку туризму в Харківській області до 2020 року (затверджена рішенням обласної ради від 05 березня 2013 року № 648-VI (ХХ сесія VI скликання)».

Лекцію супроводжував влучно підібраний різноманітний презентаційний матеріал, який включав картографічні, статистичні, графічні та фотографічні дані по зазначеній тематиці, що дозволило лекторові застосовувати прийоми розповіді, показу, характеристики, пояснення, коментування і зберегти стійку увагу слухачів на протязі всього заняття.

На занятті були присутні представники професорсько-викладацького складу кафедри Туризму і готельного господарства. Заняття було проведене на високому педагогічному рівні й одержало схвальні відгуки.

20 Вступ правила ХНУМГ

Сейчас 199 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте