Поколодна та Гардаушенко в МузеїПідвищення професійної майстерності є обов’язковою умовою роботи екскурсовода. Але така вимога є цілком справедливою і для роботи педагога. Ось як це вміють вдало поєднувати на кафедрі Туризму і готельного господарства.

24.11.2015 доц., к.г.н., екскурсовод Поколодна М.М. та ст. лаборант кафедри Гардаушенко Н.А. приймали участь у Презентації нового туристичного маршруту і презентації книги Миколи Шемета «Варвара Karinska. Iнтерпретації», яка відбувалася в шикарному «Арт-готелі «ІРИС» (м.Харків, вул.Пролетарська, 6А, м. Площа Повстання).

Ім’я цієї талановитої харків’янки донедавна не було відомо навіть багатьом краєзнавцям, але завдяки плідним зусиллям Миколи Шемета – наукового співробітника «Музею знаменитих харків’ян ім. К.І. Шульженко» ситуація кардинально змінилися. Микола Шемет досліджував життєвий і творчий шлях цієї видатної жінки протягом 10 років що й стало приводом для підготовки солідного видання про голівудського костюмера, художника балетного і театрального костюму з світовим ім’ям, яке більш відоме за кордоном як Barbara Karinska.

Харківський період життя Варвари Андріївни став основою для прокладання нового екскурсійного маршруту містом «Від веретена до Оскару», який без сумніву буде користуватися значною популярність як у місцевих мешканців так і приїжджих туристів. А студенти кафедри туризму і готельного господарства вже навесні матимуть можливість прийняти участь в даній тематичній екскурсії.

Варвара Каринська – художник-модельєр, яка прославилася своїми чудовими театральними костюмами, створеними для легендарних мюзиклів Бродвею й фільмів Голівуду 30–50-х років минулого століття, співавторка сучасної балетної пачки, та автор костюмів для понад 70 балетів New York City Ballet. Але перш за В.А. Каринська - видатна харків’янка і ми земляки повинні нею пишатися і пам’ятати. Доречі, одна з вулиць Харкова у листопаді цього року була названа на її честь!
Співробітники кафедри щиро дякують співорганізаторам заходу, своїм постійним партнерам ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» та Департаменту культури і туризму ХОДА і сподіваються на подальшу плідну співпрацю.

25.11.15 1  25.11.15 2

20 Вступ правила ХНУМГ