Викладачі завжди залишаються найактивнішим прошарком суспільства, який не стоїть осторонь подій, які проходять в місті, державі, світі. Такими є і викладачі Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова.

На сьогодні в багатьох сферах в Україні йдуть перетворювальні процеси. Не оминає ця ситуація і сферу надання туристських послуг, зокрема, екскурсійного обслуговування. Слід відзначити що цей сегмент туристської діяльності давно чекає на реформування та вдосконалення, як з боку держави, так і з боку власне виконавців даної послуги – екскурсоводства туристсько-екскурсійних підприємств. І ось цей час настав – в Україні створена Всеукраїнська Асоціація Гідів (ВАГ). Головною метою ВАГ є об'єднання фахівців туристичного супроводу на засадах створення сприятливих умов для розвитку національного туристичного ринку шляхом створення якісного екскурсійного продукту, підвищення рівня професійної майстерності фахівців туристичного супроводу, конкретизації їх ролі і місця в просвітницькому та виховному процесі, підвищенню авторитету професії екскурсовода та гіда.

Поколодна

На кафедрі Туризму і готельного господарства студенти спеціальності «Туризм» вивчають предмети, пов’язані з цим напрямом діяльності, зокрема, «Організація екскурсійної діяльності», «Туристське краєзнавство», «Географія туризму» та по закінченню навчання мають можливість обіймати посади екскурсовода, фахівця з туристичного обслуговування, організатора подорожей (екскурсій), фахівця із спеціалізованого обслуговування, фахівця з організації дозвілля. За спеціальність «Туризм» на Кафедрі відповідає доцент Поколодна М.М., яка є досвідченим фахівцем і екскурсоводом, а з жовтня 2016 року - ще й членом ВАГ. Участь у роботі даної організації, одним із провідних напрямків діяльності якої є сприяння професійному навчанню та підвищенню кваліфікації фахівців туристичного супроводу, безумовно позитивно впливатиме на підвищення рівня підготовки випускників спеціальності, оскільки дозволяє отримувати найактуальнішу інформацію та методичну допомогу для майбутніх фахів.

В найближчі плани ВАГ входить вступ до Європейської Федерації Асоціацій туристичних гідів (European Federation of Tourist Guide Associations) та впровадження європейських стандартів якості екскурсійного обслуговування та курсової підготовки фахівців туристичного супроводу, які обов’язково знайдуть віддзеркалення і у підготовці студентів в ХНУМГ ім. О.М. Бекетова.

20 Вступ правила ХНУМГ