Залізнична екскурсія?! Це можливо, цікаво і головне – доступно для всіх! Стаття присвячується продовженню висвітлення теми професійної практичної підготовки фахівців напряму «Туризм» з дисципліни «Організація екскурсійної діяльності».

Як вже повідомлялося, в рамках вивчення даного предмету під керівництвом доцента кафедри, к.геогр.н. Поколодної Марії Миколаївни студенти 3-го курсу відвідали експозицію Харківського історичного музею за темою «Археологія рідного краю», прослухали тематичну екскурсію в Музеї Університету, присвячену життю та діяльності О. М. Бекетова і ось дійшла черга до більш дальніх подорожей.

08.11.14 1Маршрут, а точніше екскурсійний транспорт, було обрано нестандартний – залізниця. Такого в практиці Кафедри ще не було!
Група зібралися о 8:00 на Південному вокзалі та вирушила на електричці до ст. Широніно, де відвідали Музей легендарних бійців 1-го взводу 8-ї роти 78-го стрілецького полку 25-ї гвардійської дивізії під командуванням лейтенанта П. М. Широніна, які захищали залізничний переїзд між станціями Таранівка і Беспавлівка. 25 гвардійців ціною власного життя героїчно стримували несамовиті атаки німецьких танків і зупинили наступ ворога. Всім їм (19 посмертно) було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Для того щоб потрапити на наступний об'єкт, група знову скористалася залізницею вже в напряму Харкова – до платформи Спасів скит. Наступним об’єктом був Зразковий музей при Першотравневій загальноосвітній школі, який має змістовну унікальну краєзнавчу експозицію, присвячену даному населеному пункту, його археології, етнографії, сторінкам історії та звичайно видатним подіям.

08.11.14 2  08.11.14 3

І знову на майбутніх екскурсоводів чекала цікава зустріч. Екскурсію по музею для студентів провела його хранитель – Мотроновська Зінаїда Миколаївна – це був справжній майстер-клас у виконанні професіонала.

08.11.14 4

Наступний екскурсійний об'єкт – місце, де в 1888 році відбулася легендарна історична подія – залізнична катастрофа, яка здебільшого відома під назвою «Аварія імператорського потяга». На щастя жоден з членів августейшої родини не постраждав. Зазначену подію дуже часто згадують і як «факт чудодійного спасіння», оповитий цікавими легендами та переказами її учасників. Відтворити картину катастрофи допомогла розповідь доц. Поколодної М. М., доповнена цікавими матеріалами з «Портфеля екскурсовода».

08.11.14 5

Зробивши останнє фото на фоні відреставрованої каплиці Спаса Нерукотворного, стомлені, але задоволені, майбутні екскурсоводи поверталися додому. У цей день у них було багато вражень – це і дорога, і цікаві об’єкти, і натхненна та самовіддана праця людей-ентузіастів, які створювали та підтримують відвідувані екскурсійні об’єкти, і насамперед, отриманий професійний досвід в створенні нових екскурсій… а також здивування – витрачені кошти – адже вартість всього проведеного заходу, враховуючи проїзд на залізниці, екскурсійне обслуговування та вхідні квитки на об’єкти, становила лише 15 гривень!

маг